WhatsApp Sipariş Hattı
Hayatı Ayrıntılarda Yaşayın

Hayatı Ayrıntılarda Yaşayın

Çorabın Hayatımızdaki Yeri

Eski zamanlarda sadece sıcak tutulsun diye giyilen çorap, bugün daha önemli bir yerde tutulmaktadır. Kıyafete uygun çorap seçmek erkek ya da kadın fark etmeksizin önemli bir konudur. Bugün neredeyse her kıyafet ya da her ortama uygun çorap bulunmaktadır. Fileli, babet, soket spor, takım elbise gibi çorap çeşitleri herkes tarafından beğeniyle kullanılmaktadır. Özellikle babet çorap sadece kadınlara has bir ürünmüş gibi görünse de erkeklerin hayatını kolaylaştıracak niteliğe sahiptir. Bir erkek çok şık bir takım elbise giyip karizmatik bir hâle bürünmüşken bunu beyaz spor çorapla rezil etmemelidir. Doğru kurtarıcısı babet çoraba başvurmalıdır. Babet çorap hem ayağın terlemesini engeller hem de giyilen kıyafetin şıklığının bozulmasını alıkoyar.

Çorap Boyu Neden Önemlidir?

Kıyafetinizi giydikten sonra son bir dokunuş olarak çorap seçimi kalmaktadır. Bu seçim yapılırken çorabın boyu dikkate alınmalıdır. Misal etek giymiş olan bir bayanın pamuklu çorap yerine file çorap tercih etmesi zarafetin temsilidir. Çıplak ayakla da giyilmesi ayak sağlığı açısından pek tavsiye edilen bir durum değildir. Uzun ve normal çorap giyiliyorsa, çoraptan sonra pantolon, paçadan önce de bacak görülmemelidir. Bu durum estetiğin bozulmasına sebep olmaktadır. Yine erkeklerde takım elbise giydikten sonra takımdan farklı renkte çorap seçmek çılgınlıktır. Onun yerine aynı renkteki sade çoraplar tercih edilmelidir. Çorabın delinmiş olmamasına ve lastiklerin eskimemiş olmasına da dikkat edilmelidir. Bu da sıkıntı yaşamanıza ve ansızın çıkan bir misafirlikte rezil olmanıza neden olmaktadır.

Hayatı Ayrıntılarda Yaşayın

Mükemmellik ayrıntılarda gizlidir ve çorapta önemli bir ayrıntıdır. Bu ayrıntı ya çok şık olmanızı ya da çok kötü görünmenizi sağlamaktadır. Bunun dengesini tutturmak sizlerin ellerinde. Bazı insan ayakkabısını göre çorap seçerken ederken bazısı da kıyafetine göre çorap seçmektedir. Bu da modacıların çıkmaz bir sokağı gibidir. Ancak her ikisini de savunmaktadırlar. Çünkü ikisi de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ama tavsiye edilen seçim kıyafetle çorap seçimidir. Bayanlardaki çorap seçimindeki önemli bir husus ise ten rengine uygun çorap seçimi yapmaktadır. Ten renginden farklı çorap seçmek vücudun çoraptan sırıtmasına neden olmaktadır.

 

Yayınlanan 2019-02-18 560

Blog arşiv

Blog kategorileri

Blog arama

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü