WhatsApp Sipariş Hattı
Aksesuar Seçimiyle Modaya Ayak Uydurabilirsiniz

Aksesuar Seçimiyle Modaya Ayak Uydurabilirsiniz

Aksesuar Seçimi

Aksesuarlar modayı etkileyen önemli bir unsurdur. Aksesuar seçiminin göz doldurucu güzelliğiyle kıyafetleri bütünlediği unutulmamalıdır. Giyimde şıklığı yakalamak aksesuar seçimiyle doğru orantılıdır. Kıyafeti bütünleyen bir unsur aksesuar seçimiyle etkisini gösterir. Sıradan bir kıyafeti doğru aksesuar seçimiyle şık bir hale getirmek mümkündür. Aksesuar seçiminiz stilinizdeki şıklığı arttıran seçimlerdendir. Sıradan bir seçim de günlük tarzı aksesuarınızla şıklığa dönüştürebilir. Modanızı tamamlayan bu temel unsuru yani aksesuar seçimini dikkate almayı unutmayın.

Aksesuar Seçimini Doğru Yapın Şıklığı Yakalayın

Günümüz modasında aksesuar seçimlerinin günlük hayatımıza yansıttığı etkiler göz ardı edilemez. Tarzınızı oluştururken modanın etkilerini aksesuar seçiminizde yakalamak da mümkündür. Klasik tarzın modern bakışı modern tarzın klasik bakışı bir aksesuarın kıyafet üzerinde etkisiyle tarzı bütünleyen bakışlarda yakalanır.

Baharın gelmesiyle beraber sıcak renklerin baskısı artarken aksesuar seçimlerimizde renklerin şıklık yaratan bakışını yakalamak mümkündür. Parlak renklerin abartısız şıklığında ışıkları üzerinde toplayan bir şıklık yansıtılabilir.

Aksesuar Seçimiyle Modaya Ayak Uydurabilirsiniz

Kıyafetin kişiliğimizi yansıtan bir seçim olduğunu göz ardı etmeyerek bakışın ilk etapta bulunduğumuz ortamı kıyafetimizle doldurduğu gerçeği unutulmamalıdır. Bir aksesuarın kıyafetimizle orantılı tarzı modayı kapsayan unsurlarda yer ettiği gerçeğini aksesuar seçimlerimize verdiğimiz önemi doğrular. Bu sezon modada aksesuar seçimlerinde hangi tarzların daha etkili olduğuna bakacak olursak:

  •        Çanta seçimlerinde daha küçük ve bele oturan çantalar tercih edilecektir.
  •        Kemer seçimlerinde incelen kemerler kıyafeti ön planda tutarken daha ince seçimlerde kendini gösterecek kemerler kıyafetleri dolduracaktır.
  •        Ayakkabı seçimlerinde topuk yüksekliği göz doldururken şıklıktaki yeri göz ardı edilemez bir bakışta yerini koruyacaktır.
  •        Uzun eldivenler şıklığımızı bütünleyen seçimler arasında göz dolduran bir aksesuar olarak yerini alacaktır.
  •        Bandanalar ve eşarpların saçlarımızda bıraktığı kıyafetle bütünleşen aksesuar etkisini göz ardı etmeden modada yerini almaya devam edecektir.
  •        Altın rengi ışıltılı renk dokunuşlarının ağırlık kazanacağı modada yaptığınız seçimlerle farkınızı öne çıkarabilirsiniz. Yaptığınız kombinler şıklığınız ve klasik tarzınızı oluşturabilir.
  •        Takı seçimlerinde tek küpeler, uzun kolyeler sezonda etkili bir bakışta yer edecektir. Aksesuar seçimlerinde vücut yapınızdaki özelliklere göre takı seçimlerini dikkatli yapmak önemlidir. Şıklık ve modaya uyumla güzelliği tamamlamaktır.
  •        Vücudunuz ile doğru orantılı aksesuar seçimi güzelliğinizi moda ile bütünler. Boyun özelliklerinize göre kolye seçimi, bakışı aksesuar ile doldurur. Boynunuz ince ise şık bir kolye seçimi zarafetini arttıracaktır.

Boynunuz kalın ise dolgun ve gösterişli kolyelerden kaçının. Daha zarif ve şık kolye tercihlerinin boynunuzu ince gösterirken şıklığı da yakalayabilirsiniz. Boynunuz kısa ise hacimli kolyelerden ziyade ince zarif kolyelerle dikkati aksesuarda toplayabilirsiniz. Küpe seçimine gelince yüzünüzle doğru orantılı tercihler yapmanız şıklığınızı bütünleyecektir. Oval bir yüzde aşırı uzun küpeler tercih edilmemelidir. İnce, uzun bir yüzünüz varsa kısa, dolgun küpeler tercih edebilirsiniz.

 

 

 

Yayınlanan 2019-02-14 537

Blog arşiv

Blog kategorileri

Blog arama

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü