WhatsApp Sipariş Hattı
Bere Yapmak İçin Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

Bere Yapmak İçin Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

Bayan Bere Modelleri
Bereler kış aylarında hem başımızı sıcak tutar hem de farklı çeşitleri ile şıklığımızı tamamlar. Bereler bir bakıma ayrıca bir moda akımıdır. Belli bir kesim bere kullanmaktan vazgeçemez iken, bir kesim de bere kullanmaktan pek hoşlanmamaktadırlar. Her tarza göre bere seçimi yapılabilmekte ve spor, klasik, maskülen gibi giyim tarzları ile uyumlu ya da kontrast bir şekilde kullanılmaktadır. Bereler özellikle her kış dönemi boyunca pek çok modelleri ile satış reyonlarında yerini almaktadır. Bir diğer önemli detay ise bere yapımını kolaylıkla edindiğiniz malzemeler ile yapabilmenizdir.

Bere Yapmak İçin Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

Bere için birkaç malzeme edinmeniz işinizi son derece kolay hale getirecektir. Bere yapımına uygun bir top ip ve ipin kalınlığına uyumlu bir tığ yeterli olacaktır. Onlarca bere örneği çeşidinden birini seçerek çok kısa sürede istediğiniz tarzda ve düşük bir maliyet ile kendi berenizi örebilirsiniz. Bir diğer bere örgü tekniğinde ise tığa gerek kalmadan çok kısa bir zaman diliminde el ile örülen bere şeklidir. Bu bere örgü tekniği son derece kolay ve çok kısa bir zaman diliminde sonuca ulaşan bir yöntemdir. Bir diğer bere yapılış tekniği ise iki şiş örgü olarak nitelendirilen ve biraz daha ince bir çalışma gerektiren bere örgü tekniğidir. Sadece örgü tekniğine bağlı kalmadan kullanmadığınız örgü dokumalı kıyafetlerinizden de bere yapabilirsiniz. Giymediğiniz ve yıpranmış bir kazağınızı örnek bir bere şeklinde kesebilir ve kolayca dikerek kısa bir zaman diliminde bere şekline dönüştürebilirsiniz. Bere yapma yöntemleri oldukça fazladır. Bunlar;

  •         Tığ işi bere yapımı
  •         Misinalı şişle bere yapımı
  •         Tek tığ işi bere yapımı
  •         Çift şiş ile bere yapımı
  •         Penye tişörtten bere yapımı gibi pek çok teknik ile ifade edilmektedir.

Bere kış aylarında vazgeçilmez bir aksesuar olarak yorumlansa da aslında pek çoğumuz için önemli bir giyim unsurudur. Ancak bilinen bir gerçeklik payı da vardır ki bereler şıklığımızın en özel tamamlayıcılarıdır. Kendi tasarımlarımız ile ördüğümüz ya da diktiğimiz bereleri kullanmak ise satın almaktan daha keyifli bir hissiyat oluşturacaktır. Bu noktada ise tam anlamı ile hayal gücüne bağlı tasarımlar yapmak bere yapımını daha kolay hale getirecektir.

 

Yayınlanan 2019-02-13 791

Related articles

Blog arşiv

Blog kategorileri

Blog arama

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü